Кошик
105 відгуків
"Авоська EcoGG"
+380 (73) 140-59-14
Додати відгук

Авоська - історія

Авоська - історія

Авоська - історія

Авоська - розмовна назва сітки, сітчастої, сплетеною з мотузки господарської сумки, використовується переважно для відвідування магазинів. У складеному вигляді авоська займає дуже мало місця, і тому її зручно брати з собою в сумку або кишеню.

Сумка була винайдена в Чехії.

Вавржин Крчіл, жив в околицях міста Ждяр-на-Сазаве в кінці XIX століття, почав випускати сіточки для волосся. А коли на них не стало попиту додав до них ручки, так з'явилася на світ сітка, швидко завоювала велику популярність.
Назва авоська походить від слова "авось".
Вперше слово прозвучало в 1935 році в монолозі у виконанні Аркадія Райкіна, одним з персонажів якого став непоказний мужичок з сумкою в руках. І, демонструючи її глядачам, він пояснював: «А це авоська. Авось-ка я що-небудь в ній принесу...»
Как пишет Вадим Шефнер в своих мемуарах это название возникло в 1930 годы. В те годы вползло в быт словечко "блат", появились «блатмейстеры», то есть ловкачи, которые по знакомству добывали себе всё, чего хотели. А продуктовая сумка была переименована в «авоську» - авось удастся принести в ней домой что-нибудь такое, чего по карточкам не выдают.
Существуют и другие версии происхождения слова. Со второй половины 1980-х годов, когда дефицит продуктов питания углубился, появилась шутка о том, что авоську следует переименовать в "нехераську".
Крім прямого призначення (господарська сумка) авоськи застосовувалися: - Для зберігання овочів: авоська, наповнена цибулею& або часником, вішалася на стіну. В зимовий час для зберігання замороженого м'яса, риби і т. п. (особливо в місцях з холодним кліматом): в авоську складали продукти і вивішували її на зовнішній стороні вікна. Для виготовлення снастей для ловлі раків.

Коротше, застосувань — мільйон!

Всенародну улюбленицю прославляли навіть в кінематографі. У телесеріалі «Гостя з майбутнього» по книзі Кіра Буличова московський школяр Коля Герасимов, вийшовши з будинку за кефіром з авоською з трьома порожніми пляшками, потрапляє в майбутнє і відчуває самі неймовірні пригоди, не випускаючи з рук позвякивающей авоськи. А пам'ятаєте, як в улюбленому радянськими людьми фільмі «Діамантова рука» Семен Семенович, якого зіграв Юрій Нікулін, поклав було в авоську пістолет, проте працівник міліції його зупинив...

Загалом, любові народу до авосьці та авоськи до народу не позичати.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner