Кошик
105 відгуків
"Авоська EcoGG"
+380 (73) 140-59-14
Додати відгук

Матеріал

Матеріал

Бавовна

Бавовна - волокно рослинного походження, яке виробляють з коробочок бавовнику - кущоподібної рослини роду Gossypium, батьківщиною якої достовірно Індійський субконтинент і тропічні і субтропічні райони Африки і Америки. Волокна бавовни найчастіше переробляють у нитка, яка використовується для виготовлення м'якого «дихаючого» текстилю,з якого шиють одяг, роблять "Авоськи"

.Англійська назва cotton походить з арабської назви qutun, яка означає «бавовняне волокно». Іспанське назву algodón має ту ж етимологію, тоді як українським бавовна і польська bawelna походять від німецької назви Baumwolle, що означає «шерсть дерева».
Волокно бавовни після очищення його від насіння, домішок воску і протеїну складається практично з чистої целюлози - природного полімеру.

Коли плід бавовнику дозріває, коробочка розкривається. Волокно разом з насінням - бавовна-сирець - збирається на бавовноприймальних пунктах, звідки його відправляють на бавовноочисний завод, де відокремлюють волокна від насіння. Тут же поділяють волокна по довжині, найбільш довгі волоски від 20-25 мм і є бавовна-волокно.

Історія

Першим знаряддям для очищення бавовни від насіння в Індії була так звана «чурка», яка складалася з двох валків, причому верхній був нерухомий, нижній обертається рукояткою. Бавовна з насінням подається між валиками, валик захоплює волокно і протягує його на іншу сторону, а насіння, яке не може пройти між валиками, відривається і падає попереду. При цій операції два-три змінних робітники могли очистити в день не більше 6-8 кг чистої бавовни. Тому про великий і дешеве виробництво бавовни не могло бути й мови.

  • Місія компанії
  • Авоська - історія
    Авоська - історія
    Авоська - розмовна назва сітки, сітчастої, сплетеною з мотузки господарської сумки, використовується переважно для відвідування магазинів. У складеному вигляді авоська займає дуже мало місця, і тому її зручно брати з собою в сумку або ...
    Авоська - історія

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner